Galéria afrických cichlíd

Ponorte sa s nami do jazera Tanganjika v Afrike

Silueta jazera Tanganjika v Afrike od kiaľ pochádzajú ryby z našej chovne Jazero je známe veľkým počtom - asi 250 cichlidovitých druhov rýb. 98% cichlidovitých druhov je endemitických (to znamená, že žijú iba tu a nikde inde), ktorých evolúcia prebieha priamo pred našimi očami.

Tanganika je meno východoafrického teritória, ktoré sa rozlieha medzi najväčšími africkými jazerami: Viktoriiným jazerom, jazerom Malawi a jazerom Tanganika, po ktorom je toto územie pomenované. Jazero je najhlbšie v Afrike (maximálna hĺbka 1470m, priemerná 570m), svojou rozlohou druhé najväčšie v Afrike a obsahuje najviac vody zo všetkých afrických jazier. Po Bajkalskom jazere je to druhé najhlbšie a najobjemnejšie sladkovodné jazero. Má rozlohu 34 000 kilometrov štvorcových, je 50 km široké a v smere sever-juh 645 km dlhé (zdroj: wikipédia).

 

Video ukážky cichlíd z našej chovne:

Tieto videá sú samozrejme len ukážkou toho čo u nás môžete nájsť. Ďalšie ryby si môžete pozrieť keď si vyberiete konkrétny typ ryby v ľavom menu (alebo si rovno pozrite rybu rodu Altolamprologus).